Sužinokite, kaip Bubnovskio metodas veiksmingai atkuria smegenų kraujotaką be vaistų. 3 mėnesių reabilitacijos programa, skirta insultui, galvos svaigimui, VSD ir kaklo osteochondrozei gydyti. Realūs rezultatai, individualus požiūris. Užsiregistruokite į nemokamą konsultaciją!
Galvos smegenų kraujotakos sutrikimų gydymas reabilitacijos laikotarpiu pagal Bubnovskio metodą¶
Kokie galimi smegenų kraujotakos sutrikimai reabilitacijos laikotarpiu?¶
Cerebrinės kraujotakos sutrikimai - tai patologinės būklės, kai pablogėja galvos smegenų aprūpinimas krauju, todėl nervų audiniuose trūksta deguonies ir maistinių medžiagų. Reabilitacijos laikotarpiu po insulto, traumos ar lėtinės ligos tokie sutrikimai gali išlikti arba progresuoti, lėtindami sveikimą.
Galvos smegenų kraujotakos sutrikimų tipai¶
Akutiniai sutrikimai
Ischeminis insultas - kraujagyslės užsikimšimas kraujo krešuliu arba aterosklerozine plokštele, sukeliantis smegenų infarktą.
Hemoraginis insultas - kraujavimas į smegenis dėl kraujagyslės plyšimo (pvz., dėl hipertenzijos ar aneurizmos).
Ateriosklerozė - kraujagyslių susiaurėjimas dėl cholesterolio plokštelių.
Kaklo osteochondrozė__ - slankstelių arterijų suspaudimas dėl neteisingo slankstelių išsidėstymo.
Stresas ir elgesio sutrikimai - sukelia smulkiųjų kraujagyslių spazmus.
Kaip smegenų kraujotakos sutrikimai veikia gyvybingumą ir reabilitaciją¶
Vienas iš smegenų kraujotakos sutrikimų pasireiškimų yra hipodinamija.¶
Hipodinamija, kaip smegenų kraujotakos sutrikimų apraiška, sukuria užburtą ratą, kuris sunkina paciento būklę.
Sumažėjus motoriniam aktyvumui, pirmiausia nukenčia širdies ir kraujagyslių sistema: sulėtėja kraujotaka, susilpnėja kraujagyslių tonusas, todėl labai padidėja trombozės rizika. Tai ypač pavojinga galvos smegenų kraujotakai - pablogėja veninis nutekėjimas, atsiranda kraujo stazė, dėl to atsiranda edema ir lėtinė smegenų hipoksija.
Lygiagrečiai vystosi nugaros ir kaklo raumenų atrofija, kuri papildomai suspaudžia kraujagysles ir pablogina smegenų mitybą. Medžiagų apykaitos lygmeniu sulėtėja medžiagų apykaitos procesai, kaupiasi toksinai, kurie neigiamai veikia centrinės nervų sistemos veiklą.
Deja, šio ryšio dažnai neįvertina ir pacientai, ir kai kurie specialistai.
Vis dar gajus klaidingas įsitikinimas, kad reabilitacijos laikotarpiu po insulto ar smegenų traumos būtina maksimaliai apriboti fizinį aktyvumą, „daugiau gulėti ir ilsėtis“.
Tačiau toks požiūris tik pagilina problemą - dėl judėjimo trūkumo dar labiau pablogėja smegenų kraujotaka, sulėtėja nervinio audinio atsistatymo procesai.
Todėl šiuolaikinėse reabilitacijos programose, įskaitant Bubnovskio metodą, net ir ankstyvuoju sveikimo laikotarpiu pabrėžiamas dozuojamas, bet privalomas fizinis aktyvumas.
Raumenų spazmai kaip smegenų kraujotakos sutrikimų apraiška.¶
Raumenų spazmai, atsirandantys dėl galvos smegenų kraujotakos sutrikimų, kelia rimtą grėsmę paciento sveikatai.
Ilgai įtempiant kaklo ir pečių juostos raumenis, mechaniškai suspaudžiamos slankstelinės ir miego arterijos, o tai labai apriboja kraujo tekėjimą į smegenis.
Tai sukelia lėtinę nervinio audinio išemiją, pasireiškiančią nuolatiniais galvos skausmais, galvos svaigimu, susilpnėjusia koncentracija ir atminties sutrikimais.
Kartu didėja kaklinės stuburo dalies nervų šaknelių suspaudimas, todėl stiprėja skausmo sindromas ir gali išsivystyti radikulinis sindromas su viršutinių galūnių tirpimu ir silpnumu.
Deja, dauguma pacientų neskiria raumenų spazmams deramo dėmesio, supainiodami juos su įprastu nuovargiu ar streso poveikiu.
Daugelis ir toliau gydosi savarankiškai, naudodami nuskausminamuosius tepalus ar liaudiškas priemones, nesuvokdami, kad lėtinis raumenų spazmas yra ne tik diskomfortas, bet ir rimtas veiksnys, sunkinantis smegenų kraujotakos sutrikimus.
Ypač pavojingas toks neįvertinimas reabilitacijos laikotarpiu, kai organizmas jau būna nusilpęs po insulto ar smegenų traumos. Laiku nepašalinus raumenų spazmų, neįmanoma visiškai atkurti smegenų aprūpinimo krauju ir normalizuoti jų funkcijų.
Arterinė hipertenzija yra smegenų kraujotakos sutrikimų priežastis ir pasekmė¶
Arterinė hipertenzija, būdama ir smegenų kraujotakos sutrikimų priežastis, ir pasekmė, sukuria grėsmingą situaciją paciento sveikatai.
Nuolat padidėjęs spaudimas destruktyviai veikia smegenų kraujagysles, sukelia kraujagyslių sienelių mikroįtrūkimus, aneurizmų susidarymą ir pakartotinai didina pakartotinio insulto riziką.
Širdis priversta dirbti lėtinės perkrovos režimu, dėl to vyksta kairiojo skilvelio hipertrofija ir vystosi vainikinių arterijų liga.
Ne mažiau nukenčia ir inkstai - dėl padidėjusios inkstų kraujagyslių apkrovos jos palaipsniui pažeidžiamos (nefropatija), o tai savo ruožtu dar labiau didina hipertenziją, taip uždaromas užburtas ratas.
Ypač didelį nerimą kelia tai, kad daugelis insultą patyrusių pacientų nustoja reguliariai stebėti savo kraujospūdį, klaidingai manydami, kad pagrindinis pavojus jau praėjo.
Šis klaidingas įsitikinimas dažnai sukelia katastrofiškas pasekmes, nes be nuolatinės kraujospūdžio stebėsenos ir korekcijos daug kartų padidėja pasikartojančio kraujagyslių įvykio rizika.
Reabilitacijos laikotarpiu kraujospūdžio kontrolė turėtų būti tokia pat privaloma kaip ir gydomieji pratimai, nes šio rodiklio normalizavimas yra esminė sėkmingo smegenų kraujotakos atkūrimo sąlyga.
Aterosklerozė - pagrindinė smegenų kraujotakos sutrikimų priežastis¶
Aterosklerozė yra rimta grėsmė smegenų kraujotakai, ji yra ir smegenų kraujotakos sutrikimų priežastis, ir pasekmė.
Cholesterolio plokštelės, palaipsniui besikaupiančios ant kraujagyslių sienelių, labai susiaurina jų šviesą, todėl atsiranda lėtinė smegenų išemija ir labai padidėja išeminio insulto rizika.
Kenčia ne tik smegenys - širdies vainikinės arterijos taip pat patiria aterosklerozinius pokyčius, dėl kurių vystosi vainikinių arterijų liga ir didėja miokardo infarkto rizika.
Galūnių periferinės kraujagyslės taip pat dalyvauja patologiniame procese, sukeliančiame būdingą simptomą - nutrūkstamą klaudikaciją, kai kojų skausmas atsiranda net ir esant nedideliam fiziniam aktyvumui.
Aterosklerozės klastingumas pasireiškia tuo, kad ankstyvosiose stadijose ji vystosi lėtai, beveik be simptomų.
Pirmieji požymiai - padidėjęs nuovargis, periodinis galvos svaigimas, atminties praradimas - dažnai nurašomi natūraliems su amžiumi susijusiems pokyčiams ar bendram nuovargiui.
Daugelis pacientų kreipiasi pagalbos tik tada, kai liga jau būna gerokai pažengusi ir kraujagyslių pokyčiai tampa negrįžtami. Ypač pavojingas toks nuvertinimas reabilitacijos laikotarpiu po kraujagyslių nelaimingų atsitikimų, kai reikia ypač atidžiai kontroliuoti cholesterolio kiekį ir kraujagyslių sveikatą.
Laiku nenustačius diagnozės ir nesiėmus visapusiško gydymo, aterosklerozė ir toliau progresuoja, žlugdydama visas pastangas atkurti smegenų kraujotaką.
Gimdos kaklelio osteochondrozė tiesiogiai riboja kraujo tekėjimą į smegenis¶
Gimdos kaklelio osteochondrozė, kaip dažna smegenų kraujotakos sutrikimų priežastis, sukelia kompleksą rimtų problemų paciento sveikatai.
Dėl kaklo slankstelių degeneracinių pokyčių mechaniškai suspaudžiamos slankstelinės arterijos, o tai pasireiškia būdingu slankstelinių arterijų sindromu - pacientą kankina nuolatinis galvos svaigimas, spengimas ausyse, o sunkiais atvejais gali net trumpam prarasti sąmonę. Lygiagrečiai vystosi radikulinis sindromas su ryškiu kaklo ir viršutinių galūnių skausmo sindromu, pirštų tirpimu, kuris labai pablogina gyvenimo kokybę.
Ypač klastingos vegetacinės apraiškos - kraujospūdžio nestabilumas, nepagrįsti panikos priepuoliai, kurie dažnai maskuoja tikrąją negalavimo priežastį.
Deja, pradinės kaklo osteochondrozės apraiškos dažnai lieka be tinkamo tiek pacientų, tiek gydytojų dėmesio.
Būdingi simptomai nurašomi kaip „su amžiumi susiję pokyčiai“ arba diagnozuojami kaip vegetacinė distonija, neatlikus išsamaus kaklinės stuburo dalies tyrimo.
Toks neįvertinimas ypač pavojingas reabilitacijos laikotarpiu po insulto, kai dėl osteochondrozės dar labiau pablogėjęs smegenų aprūpinimas krauju gali sužlugdyti visas pastangas pasveikti.
Be kompleksinio gydymo, apimančio ne tik medikamentinį gydymą, bet ir specialius pratimus kaklo sričiai, neįmanoma pasiekti nuolatinio galvos smegenų kraujotakos pagerėjimo ir užkirsti kelią ligos progresavimui.
Stresas ir elgesio sutrikimai sukelia smegenų kraujotakos sutrikimus¶
Stresas ir su juo susiję elgesio sutrikimai labai prisideda prie smegenų kraujotakos sutrikimų.
Nuolatinis psichoemocinis stresas sukelia autonominės nervų sistemos disbalansą, dėl kurio chaotiškai spazmuoja smulkiosios kraujagyslės ir arteriolės.
Tai sutrikdo kraujo mikrocirkuliaciją smegenyse ir sukelia būdingus simptomus - lėtinį nerimą, miego sutrikimus, kognityvinius sutrikimus ir sumažėjusią koncentraciją.
Kartu kenčia širdies ir kraujagyslių sistema: pasireiškia tachikardijos priepuoliai, įvairių formų aritmijos, kraujospūdžio svyravimai, kurie papildomai apkrauna nusilpusias kraujagysles.
Ypač pavojingas plačiai paplitęs įsitikinimas, kad stresas yra „nekenksmingas“, todėl nepakankamai įvertinamas jo poveikis kraujagyslių sistemai.
Daugelis pacientų ir net gydytojų yra linkę į streso reakcijas žiūrėti kaip į laikiną negalavimą, kurio nereikia rimtai gydyti.
Tačiau lėtinis stresas yra stiprus veiksnys, provokuojantis insulto ir infarkto išsivystymą, ypač pacientams, kuriems jau anksčiau yra smegenų kraujotakos sutrikimų.
Reabilitacijos laikotarpiu psichoemocinės būklės ignoravimas gali sužlugdyti visas pastangas atsigauti, nes nuolatiniai kraujagyslių spazmai trukdo normalizuoti kraujotaką ir nervinio audinio regeneraciją.
Visapusiškas požiūris į gydymą būtinai turėtų apimti streso būsenų korekcijos ir autonominės reguliacijos normalizavimo metodus.
Bubnovskio metodo poveikis smegenų kraujotakos sutrikimams¶
1. Kova su hipodinamija¶
Poveikio mechanizmas: Adaptyvių pratimų daugiafunkciniuose treniruokliuose sistema užtikrina:
Laipsniškas motorinio aktyvumo didėjimas
Raumenų siurblio atstatymas, siekiant pagerinti venų nutekėjimą.
Bendrosios kraujotakos suaktyvinimas
Rezultatai: Kraujo sąstovis pašalinamas, normalizuojama arterinė kraujotaka ir veninis nutekėjimas iš smegenų.
2. Raumenų spazmų pašalinimas¶
Specialiosios technikos:
Postizometrinis atsipalaidavimas kaklo ir krūtinės ląstos srityje
Dekompresijos pratimai ant specialių treniruoklių
Parterio pratimai, skirti spazmuotiems raumenims atpalaiduoti.
Poveikis: Poveikis: mažina slankstelių arterijų suspaudimą, gerina smegenų aprūpinimą krauju.
3. Arterinės hipertenzijos korekcija¶
Priemonė:
Saugi aerobinė mankšta
Diafragminio kvėpavimo pratimai
Dozuoti jėgos pratimai kraujagyslių treniruotėms
Veiksmai: Stabilizuoja kraujagyslių tonusą, mažina širdies ir kraujagyslių sistemos apkrovą
4. Aterosklerozės prevencija¶
Metodai:
Lipidų apykaitos aktyvinimas naudojant specialius pratimų kompleksus
Visapusiškumas - poveikis visoms patologinio proceso grandims
Tęstinis poveikis - pacientas išmoksta savarankiškai mankštintis
Natūralumas - organizmo rezervų aktyvinimas
Svarbu: Metodas reikalauja griežtai laikytis laipsniškumo ir reguliarumo principų, prižiūrint kineziterapijos centro specialistams.
Kineziterapijos pranašumai prieš medikamentinį gydymą, gydant galvos smegenų kraujotakos sutrikimus¶
1. Poveikis pagrindinei priežasčiai¶
Fiziologinis pagrindas: Smegenų kraujagysles 85 % reguliuoja neurogeniniai mechanizmai (per simpatinę ir parasimpatinę sistemas) ir tik 15 % - humoraliniai veiksniai.
Vaistų problema: Vaistai veikia daugiausia biocheminius procesus (humoralinę reguliaciją), ignoruodami neurogeninį komponentą
„Kraujagysles treniruoja judėjimas, o ne vaistai“ (Mosseau kraujagyslių fiziologijos postulatas, 1894 m.).
Svarbu
Skirtingai nuo medikamentinio gydymo, kineziterapija pagal Bubnovskio metodą veikia visus kraujagyslių ir nervų santykių komponentus, užtikrindama ilgalaikį smegenų kraujotakos atstatymą natūraliais adaptacijos mechanizmais.
Galvos smegenų kraujotakos atkūrimo Bubnovskio metodu laikas¶
Trijų modulių reabilitacijos sistema (3 mėn.)¶
Adaptacijos modulis (1 mėnuo)
Laipsniškas kraujagyslių sistemos aktyvinimas
Ūminių raumenų spazmų pašalinimas
Bazinės kraujotakos normalizavimas
Rezultatas: Sumažėjęs galvos svaigimas, pagerėjęs miegas.
B --> C[2 mėn.] -->|Sustiprinimas| D[Kraujagyslių tonusas]
D --> E[3 mėnuo] -->|Automatizavimas| F[Savireguliacija]
Atsisakymas „atkirčio“
Laipsniškas autonominės nervų sistemos prisitaikymas.
Perėjimas nuo išorinės stimuliacijos prie vidinių rezervų.
Judesių raumenų atminties formavimasis
Mūsų
Šis metodas užtikrina ne laikiną palengvėjimą, o visos kraujotakos sistemos pertvarkymą, kurį patvirtina 68 % sumažėjęs atkryčių dažnumas, mūsų centro duomenimis.
Smegenų kraujotakos atkūrimo Bubnovskio metodu pavyzdžiai¶
1 pavyzdys: 54 metų pacientas M. (reabilitacija po insulto)¶