Kinesiotekos straipsniai - Klubas Paupio Kinezioteka Vilniuje

Tokių treniruoklių nėra nė viename klube Lietuvoje: siūlo unikalią programą kenčiantiems nugaros ir sąnarių skausmus

2024-07-08 18:14
Sėdimas darbas, nejudrumas, fizinė apkrova, traumos – priežastys, dėl kurių atsiranda nugaros, sąnarių skausmai, netaisyklinga laikysena ir išvaržos. Kineziterapija – vienas pagrindinių reabilitacijos priemonių, padedančių kovoti su minėtomis problemos bei pagerinančių klientų fizinę būklę. Lietuvoje veikia per 150 kineziterapijos klinikų ir centrų, o visai neseniai Vilniuje, Paupio rajone, atsidarė naujas kineziterapijos klubas „Paupio Kinezioteka“, siūlantis ne tik unikalią gydymo programą, bet ir išskirtinę aplinką ir paslaugas.

Šiuolaikinio žmogaus problemos

Kaip pasakoja „Paupio Kinezioteka“ klubo vyresnioji kineziterapeutė Margarita Kaleckienė, taikant šiuolaikinius kineziterapijos metodus, šiame klube yra sprendžiamos stuburo ir sąnarių problemos: išvaržos, skausmai, judėjimo apribojimai ir pan.

„Dažniausiai į mus kreipiasi žmonės, kuriuos kamuoja stuburo problemos, t. y. skausmai juosmens srityje, kakle, krūtininėje stuburo dalyje. Nemažai klientų kreipiasi su sąnarių problemomis, t. y. pečių, klubų, kelių, rečiau – čiurnų ir alkūnių skausmais. Netrūksta ir žmonių su laikysenos sutrikimais, stuburo iškrypimais“, – pasakoja M. Kaleckienė. Tačiau yra dalis ir tokių žmonių, kurie į klubą kreipiasi norėdami tiesiog pagerinti savo bendrą fizinę būklę.

„Tai klientai, kurie neturi kažkokių specifinių nusiskundimų, tačiau tiesiog nori jaustis geriau, sutvirtėti, pasidailinti savo figūrą. Tačiau, tai nereiškia, kad mes dirbame kaip sporto klubas. Pas mus darbuojasi 4 licencijuoti ir patyrę kineziterapeutai, kurie stebi ir kontroliuoja kiekvieną kliento judesį – pataria, paaiškina, pakoreguoja, jei pratimas atliekamas netaisyklingai“, – sako kineziterapeutė.

Trijų etapų diagnostika

M. Kaleckienė pasakoja, kad kiekvienas, besikreipiantis į klubą „Paupio Kinezioteka“, pirmiausia atvyksta į pirminę konsultaciją, kuri vyksta trimis etapais. „Pirmasis etapas – pokalbis su klientu, kurio metu išklausomi kliento nusiskundimai, išsiaiškinamos problemos, atliekamas gyvenimo būdo ir ligų įvertinimas, nuo kurio priklauso, kokios diagnostikos prireiks ir kokius pratimus reikės taikyti. Papildomai į konsultaciją klientas gali atsinešti rentgeno, magnetinio rezonanso ir kompiuterinės tomografijos tyrimų išrašus. Kineziterapeutas jais remiasi diagnostikos metu“, – aiškina kineziterapeutė.

Tuomet eina antrasis etapas – atliekama miofascialinė topografinė diagnostika, t. y. kliento apžiūra, apčiuopa, raumenų ir kaulų sistemos būklės įvertinimas. „Diagnostikos metu yra įvertinamas kliento raumenų tonusas, jėga, ilgis bei raumenų hipotrofija. Vertinamas sąnarių paslankumas ir judesių amplitudės, išsiaiškinama, ar nėra kažkokių papildomų sutrikimų“, – pasakoja M. Kaleckienė. Trečiuoju etapu kineziterapeutas su klientu keliauja į salę, kurioje, priklausomai nuo apžiūros rezultatų ir diagnozės, yra atliekamas testavimas. „Testuojant moderniais „Speediance“ treniruokliais, atliekamas funkcinis kliento ištyrimas, parenkant tokius svorius, su kuriais klientas gali taisyklingai atlikti pratimą 20 kartų. Gauti ištyrimo rezultatai palyginami su esamomis normomis.“, – sako pašnekovė.

Inovatyvi terapija

Gavus visus šiuos rezultatus ir remiantis ilgamete Dikulio ir Bubnovskio metodika, nustatoma, kur yra raumenų spazmai, sutrikdantys kraujotaką ir neleidžiantys audiniams atsistatyti. „Šio metodo esmė – atsikratyti raumenų spazmų ir atkurti kraujotaką probleminėse vietose: tarpslanksteliniai diskai, sąnariai ir kt. Esant normaliai kraujotakai, organizmas gyja pats. Galiausiai, surinkus visą informaciją, padaromos išvados, sudaromas planas – paskiriama individuali gydymo programa salėje su „Speediance“ treniruokliais“, – pasakoja M. Kaleckienė. Būtent modernūs treniruokliai yra tai, kuo gali pasigirti šis kineziterapijos klubas. „Paupio kinezioteka“ klube naudojami šiuolaikiniai treniruokliai su dirbtiniu intelektu leidžia kiekvienam klientui saugiai ir efektyviai atlikti specialius pratimus.

„Tokių modernių treniruoklių Lietuvoje neturi jokia kita kineziterapijos klinika ar sporto klubas. „Speediance“ treniruokliai pasižymi pažangiomis saugos funkcijomis, kurios užtikrina sklandų ir efektyvų darbą bei eliminuoja traumos ar persitreniravimo rizikas“, – teigia M. Kaleckienė.

Erdvi sporto salė ir papildomos naudos

Naujasis kineziterapijos klubas ne tik įsikūręs patogioje vietoje (Paupio g. 50, Vilnius), bet ir turi visą aibę privalumų, kurie klientams suteikia maksimalų komfortą ir geriausią rezultatą: 560 kv. m dydžio salė, erdvios ir patogios rūbines, pirtys vyrams ir moterims, dušai ir net 4 šaltos vonios, skirtos kontrastinėms procedūroms, kurios yra atstatomojo komplekso dalis.

„Treniruokliai sustatyti taip, kad klientas galėtų sportuoti ir atlikti pratimus visiškai laisvai – kiekvienam treniruokliui sudaryta erdvė, o vienu metu salėje gali dirbti iki 12 žmonių. Remiantis Bubnovskio metodika, jei nėra kontraindikacijų, po užsiėmimų rekomenduojama apsilankyti saunoje. Tačiau po saunos yra privaloma nusiprausti po šaltu dušu, pasinaudoti šalto vandens kibiru arba geriausia – kelioms sekundėms įlipti į vonią su šaltu vandeniu“, – aiškina vyresnioji klubo kineziterapeutė.

Pats darbas, kaip pasakoja M. Kaleckienė, šiam klube vyksta moduliais, t. y. laikotarpiais, per kuriuos turi pagerėti kliento savijauta. „Siekiant geriausio rezultato, užsiėmimus rekomenduoja lankyti 3 kartus per savaitę, 12 kartų per mėnesį. Pirmojo modulio metu palengvinamos ūmios būklės ir didinama organizmo adaptacija fiziniams krūviams. Antrojo modulio metu didėja krūviai, siekiama ilgalaikio sveikatos gerėjimo. Trečiojo modulio metu yra atliekamas platesnis judesių spektras, taikant pratimus pusiausvyrai ir stabilizavimui. Šis modulis paruošia asmenį savarankiškiems užsiėmimams“, – pasakoja pašnekovė.

Užsiėmimai vyksta grupelėje iki 3 žmonių

Užsiėmimai „Paupio Kinezioteka“ klube vyksta grupelėmis, kurias sudaro 3 pacientai ir 1 kineziterapeutas, arba individualiai.

„Dirbame nuo 9 val. iki 19 val. Vieno užsiėmimo trukmė – 50 minučių. Kadangi nesame sporto klubas, mūsų tikslas nėra apkrauti žmogų, o atvirkščiai – po užsiėmimo žmogus turi jaustis kupinas energijos vyksta kas valandą, todėl pacientas gali pasirinkti laiką pagal savo galimybes, norus ir pageidavimus“, – teigia M. Kaleckienė.

Kineziterapeutės pasiteiravus, ką po mankštų kalba patys klientai, pašnekovė akcentuoja pagerėjusią savijautą, nuotaiką ir bendrą fizinę būklę. „Po mūsų taikomų užsiėmimų neretai iš pačių klientų tenka išgirsti, kad jie jaučiasi atsipalaidavę, jiems lengviau judėti, sumažėję arba visai pradingę skausmai. Turime klientų, kurie dirba jau pagal antrą modulį – jie sako, jog savijauta „prieš ir po“ skiriasi kaip diena ir naktis. Pagerėjo laikysena, dingo pilvukas, sutvirtėjo kūnas – tokius ir panašius pasiekimus iš klientų lūpų girdime kasdien, ir tai mus labai džiugina“, – sako M. Kaleckienė.

Daugiau sužinosite apsilankę www.kinezioteka.lt ar paskambinę tel. nr. +370 610 25650.

https://www.delfi.lt/uzsakomasis-turinys/sveikata/tokiu-treniruokliu-nera-ne-viename-klube-lietuvoje-siulo-unikalia-programa-kenciantiems-nugaros-ir-sanariu-skausmus-95434867