Kinesiotekos straipsniai - Klubas Paupio Kinezioteka Vilniuje

Sprendimas esant nugaros ir sąnarių problemoms

Sprendimas esant nugaros ir sąnarių problemoms: inovatyvus klubas su unikalia koncepcija ir įranga.

Unikali koncepcija ir modernūs treniruokliai – inovatyvus klubas nugaros ir sąnarių problemoms spręsti

Šiuolaikinis gyvenimo būdas, deja, neskatina ugdyti taisyklingos laikysenos. Sėdimas darbas prie kompiuterio, nuolatinis žiūrėjimas į telefono ekraną ir judėjimo stoka blogina laikyseną ir skatina atsirasti rimtesnėms stuburo problemoms. Dėl sėslaus gyvenimo būdo kenčia ir sąnariai, o kur dar patirtos traumos, lūžiai.

Norint išspręsti nugaros ir sąnarių problemas, būtina kompleksinė, profesionali pagalba. Vilniuje duris praeitais metais atvėrusiame kineziterapijos klube „Paupio Kinezioteka” siūloma unikali gydymo programa, kuri remiasi Bubnovskio ir Dikulio koncepcijomis.

„Paupio Kinezioteka” - pirmasis klubas Lietuvoje, taikantis šias koncepcijas stuburo ir sąnarių traumoms gydyti. Taip pat tai vienintelis klubas, kuriame naudojami treniruokliai su dirbtiniu intelektu. Plačiau apie taikomą koncepciją, treniruoklių ypatybes bei treniruočių pobūdį pasakoja konsultuojanti klubo kineziterapeutė Margarita Kitova.

Kas lankosi klube - ar tai asmenys, kurie skundžiasi nugaros, sąnarių ligomis, o galbūt ir tie, kurie tiesiog nori pagerinti fizinę sveikatą?

Dauguma klientų yra žmonės, turintys stuburo ir sąnarių problemų bei ydingą laikyseną. Juos vargina įvairaus pobūdžio skausmai, judėjimo apribojimai. Osteohondrozė, tapslankstelinio disko išvarža, listezės, artrozė, artritas, tendinistas, sutrikusi laikysena bei skoliozė – dažniausios priežastys, paskatinančios kreiptis pagalbos į mūsų klubą.

Tačiau ne visi klientai, atvykstantys į klubą, turi rimtų sveikatos problemų. Dalies jų nusiskundimai minimalūs, pavyzdžiui, greitesnis nuovargis, raumenų įtampa. Tokie klientai tiesiog nori jaustis geriau ir palaikyti gerą fizinę būklę.

Kokia veiksmų seka laukia atvykusio į kliniką?

Pirmiausia, žinoma, vyksta konsultacija, kuri trunka pusantros valandos. Pirmas etapas – pokalbis su klientu, kurio metu išklausomi nusiskundimai, išsiaiškinamos kliento sveikatos problemos, analizuojamas jo gyvenimo būdas, darbo pobūdis. Antrasis etapas apima fizinį ištyrimą, kurio metu atliekama kliento apžiūra, apčiuopa. Vertinama kaulų ir raumenų sistemos būklė: raumenų tonusas, sąnarių paslankumas ir kt. Stengiamasi išsiaiškinti, ar yra ir kitų judamojo-atramos aparato pažeidimų. Na, o trečiasis etapas yra testavimas salėje, kurio eiga priklauso nuo apžiūros rezultatų bei konkrečios diagnozės. Testavimas vyksta treniruoklių pagalba. Jo metu parenkama nuo keturių iki šešių pratimų, nustatant svorį, kuriam esant klientas gali taisyklingai atlikti pratimą 20 kartų, siekiant nustatyti, kur yra raumenų spazmai, sutrikdantys kraujotaką ir neleidžiantys audiniams atsistatyti. Gauti testavimo rezultatai palyginami su esamomis normomis, padaromos išvados ir sudaroma individuali programa.

Paminėjote klube naudojamus treniruoklius. Kuo jie išskirtiniai?

Tai vieninteliai treniruokliai mūsų šalyje su dirbtiniu intelektu. Šie treniruokliai yra itin šiuolaikiški, novatoriški, su išskirtinėmis apsaugos funkcijomis, kurios užtikrina sklandų darbą. Dirbant su šiais treniruokliais, pratimai atliekami saugiai ir efektyviai. Šie treniruokliai su dirbtiniu intelektu turi grįžtamojo ryšio funkciją: darbo su klientais metu matome, kaip dirba atskiros galūnės, ar naudojama vienoda jėga, judesio amplitudės. Tą gali stebėti ir pats klientas, pagal tai jis gali koreguoti judesį.

Kiek kartų per savaitę žmogus turėtų keliauti į klubą, kad pajustų teigiamus rezultatus?

Tai labai individualu. Rezultatai priklauso nuo problemos masto, ar sutrikimas yra įsisenėjęs, ar ne. Jeigu tai yra raumeninės kilmės problemos, pavyzdžiui, raumenų spazmai, tuomet tikėtina, kad jos bus išspręstos greičiau, klientas greičiau pajaus teigiamą užsiėmimų poveikį. Tačiau esant tarpslankstelinio disko išvaržai, kuri išprovokuoja skausmus ir kitus nemalonius pojūčius, visas procesas užtrunka ilgiau. O pirmus teigiamus rezultatus pastebime jau po šešių apsilankymų klube.

Dažnas šiandien skuba, neturi laiko, todėl treniruočių metu trokšta greitų rezultatų. Ar apsilankant klube vieną kartą per savaitę verta tikėtis pagerėjimo?

Kaip jau minėjau, klientų problemos ir poreikiai yra skirtingi. Vieniems užtenka mėnesio, kad sveikatos būklė pagerėtų, o kitiems būtinas ilgesnis reabilitacijos laikotarpis. Tačiau pastovumas svarbus, rekomenduotume klube lankytis bent tris kartus per savaitę. Svarbu suprasti, kad užsiėmimų intensyvumas nėra didelis. Mūsų tikslas nėra apkrauti klientą, kad jis jaustų didelį nuovargį. Priešingai, siekiame, kad klientas po užsiėmimų jaustųsi energingas, atsipalaidavęs.

Po užsiėmimų klientų laukia saunos ir šalto vandens procedūros. Kodėl ši dalis svarbi?

Šios dvi veiklos privalo būti derinamos drauge - vien apsilankymo saunoje po treniruočių negana. Pirmiausiai rekomenduojama klientams keliauti į sauną, o vėliau pasimėgauti kontrastiniu dušu su šalto vandens srove, pasinaudoti šalto vandens kibiru ar šalto vandens vonia. Tokiu būdu procedūros lavina organizmo termoreguliacijos mechanizmą, jį grūdina. Pakinta odos ir vidaus organų kraujotaka. Tad šios procedūros veikia ne tik atpalaiduojančiai, bet ir pageriną bendrą organizmo būklę.

Klinika gyvuoja neseniai. Ar jau spėjate sulaukti grįžtamojo ryšio iš klientų?

Tikrai taip, džiugu, kad klientai palieka teigiamus atsiliepimus. Daugelis jų teigia, kad po treniruočių jaučiasi atsipalaidavę, žvalesni, pagerėja nuotaika. Be abejo, sumažėja ir varginančios sveikatos problemos. Į klubą dažnai atkeliauja ir fizinės veiklos vengę klientai, kurie po mūsų treniruočių prasitaria, kad pajuto motyvaciją sportuoti, gyventi sveikiau. Šaunu, kad treniruotės ne tik gydo, bet ir įkvepia keisti gyvenimo būdą, o svarbiausia, nepalieka nuovargio žymių ir gerina nuotaiką.

https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/sveikata/sprendimas-esant-nugaros-ir-sanariu-problemoms-inovatyvus-klubas-su-unikalia-koncepcija-ir-iranga-1028-2206338